LOS ANGELES

Miasto aniołów swoim ogromem jednych może zachwycić innych zniechęcić. Na pewno jednak wszystkich  zauroczy swoją naturą i słońcem. Odległość z jednego końca aglomeracji LA na drugi wynosi ok. 200 km,  z tego właśnie powodu warto wiedzieć gdzie mieszkać, co zwiedzać  i w jaki sposób to robić, żeby zaoszczędzić czas i pieniądze.

LOS ANGELES

Baza noclegowa jest bardzo bogata. Najlepiej  zamieszkać w całym obszarze West Los Angeles: Santa Monica,  Venice Beach,  Malibu, Beverly Hills, West Hollywood, North Hollywood czy Hollywood. Santa Monica,Venice Beach i Malibu to bliskość oceanu. Beverly Hills – prestiż połączony z nudą. West Hollywood i Hollywood to świetna  zabawa i nocne życie. North Hollywood- studia filmowe i najwyższe temperatury w mieście.
Uwaga!  Najwięcej słońca będziecie mieli na wschód od  Beverly Hills oraz na nizinie (Valley) po drugiej stronie gór. Szczególnie zwracajcie na to uwagę w czerwcu i w okresie  zimowym, kiedy nad oceanem jest duże zachmurzenie i mglista pogoda. Najcieplej będzie zimą na Valley. Należy pamiętać, że różnica temperatur na terenie miasta może wynosić ok. 7 stopni, od najniższej nad oceanem do najwyższej na Valley. W Los Angeles najlepiej poruszać się wypożyczonym samochodem, gdyż na  tak dużym obszarze metropolitalnym podróż komunikacją miejską zajmuje wieki!

CO, KIEDY, JAK ?

WYSKOK ZA MIASTO


 


JEDZENIE,  ZAKUPY,  ZABAWA

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress