ZANIM PORWIE CIĘ KARNAWAŁ 

RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro liczy sobie 6,3 mln mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem w Brazylii. Ze względu na swoje plaże, położenie, naturę i słynny na cały świat karnawał przyciąga rzesze turystów z całego świata. Miasto jest urbanistycznie rozproszone i poprzecinane górami. Ciemna strona i zła sława spowodowana wysoką przestępczością nie odstraszają spragnionych wrażeń. Niemniej warto zapoznać się z pewnymi zasadami, dzięki którym można zminimalizować ryzyko znalezienia się w niepożądanej sytuacji.
Uwaga! Najkorzystniej zakupić walutę brazylijską w Polsce. Kursy walut na miejscu są bardzo niekorzystne.
Uwaga! Dojazd z Lotniska.
Autobus nr 2018 – Rio de Janeiro Airport –   Alvorada terminal w Barra da Tijuca.
Trasa wzdłuż wybrzeża: Centrum, Flamengo, Botofago, Copacabana, Ipaema, Barra da Tijuca.
Czas do stacji końcowej od.1.5 godz. do 2 godz.
Alvorada Terminal kursy od 5:30 do 22:30
Galeão Airport kursy od 5:30 do 23:00
Autobus nr 2918 – Rio de Janeiro Airport – Alvorada terminal – bezpośredni kurs do Barra da Tijuca.
Czas ok. 40min do 1 godz.
Alvorada Terminal kursy od 5:40  do 23:00
Galeão Airport  kursy od 5:40 do 23:30


Komunikacja
Metro w Rio de Janeiro łączy ze sobą turystyczne dzielnice: Centrum, Flamengo, Botofago, Copacabanę oraz Ipanemę . Jest bardzo przejrzyste i wygodne. Aby skorzystać z tego środka transportu należy zakupić przy wejściu do metra kartę magnetyczną, którą możemy doładować na dowolną ilość przejazdów.Taksówki w mieście są na tyle tanie, że przy 2 podróżujących opłacalne jest korzystanie z usług korporacji.
Gdzie mieszkać?
Ipanema i Leblon – najbogatsze części miasta leżące wzdłuż linii brzegowej oceanu. Tu znajdują się najdroższe restauracje i kluby.
Copacabana – najpopularniejsza plaża w mieście, miejsce bardzo skomercjalizowane i turystyczne.
Botafogo i Flamengo – dzielnice wysunięte bardziej na północ. Tutaj można znaleźć hotele z niższymi cenami, a dostęp do metra czyni je równie atrakcyjnymi.
Santa Teresa – dzielnica usytuowana na wzgórzach, gdzie miasto mam inny wymiar: stare wille zatopione w tropikalnej zieleni, stylowe tramwaje oraz  klimatyczne restauracje i bary.
Centrum – stąd jest blisko do Lapy, dzielnicy gdzie toczy się nocne życie, tu znajdują się najważniejsze zabytki miasta, a dzięki linii metra do Copacabany można dojechać w 12 minut.
Barra da Tijuca – najbardziej wysunięta na południe część miasta, tam znajduje się ogromna plaża o tej samej nazwie.  Ta część miasta jest najmłodsza i posiada sporo przestrzeni, minusem jest spora odległość do wszystkich atrakcji.

Co zobaczyć?
Copacabana, Ipanema, Ogród botaniczny, Statua Jezusa na Corcovado, Głowa z Cukru,  Santa Teresa, Schody Selarona, Stary tramwaj, Akwedukt Carioca, Katedra, Muzeum Narodowe, Museum of Tomorrow, Klasztor Sao Beneto, Stadion Maracana, Sambodrom, Teatr Narodowy, Jezioro (od strony ogrodu botanicznego można skorzystać z lotu helikopterem nad miastem).
Uwaga! Ze względu na dużą ilość turystów, bilet na wjazd kolejką na górę Corcovado, gdzie można podziwiać figurę Jezusa Chrystusa i panoramę miasta, należy  zakupić wcześniej  on-line.
Uwaga! Nocne życie toczy się na Lapa. Mnóstwo klubów i barów z muzyką na żywo otwartych przez cały tydzień każdego wieczora.

Gdzie poza Rio?

Ilhla Grande – wyspa położona 120 km na południe od Rio de Janeiro. To miejsce trzeba koniecznie odwiedzić. Wyspę otaczają przepiękne plaże, laguny, a w całości pokryta jest dżunglą.  Świetne miejsce dla amatorów  pieszych wędrówek  i obcowania z przyrodą.  Cała baza noclegowa znajduję się w uroczej, małej wiosce Abraao. Na stałym lądzie należy także udać się do Paraty.
Uwaga! Na Ilha Grande dotrzemy dzięki zorganizowanemu  transportowi. Rezerwacji dokonujemy on-line.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress