JAK Z GŁOWĄ WYPOŻYCZYĆ SAMOCHÓD  


NIE DAJ SIĘ NABIĆ W BUTELKĘ

Wynajem samochodu

Cena za kilometry
Sprawdź czy przebieg jaki masz do wykorzystania jest bez limitu. Często wypożyczalnie obniżają cenę wynajmu, ale nie informują o dodatkowych opłatach stosowanych powyżej określonego limitu, co podczas wakacyjnych wojaży jest dużym ograniczeniem.  W tym przypadku po przekroczeniu limitu będą dodatkowo naliczane opłaty za każdy przejechany kilometr. W związku z tym lepiej zapłacić za wynajem nieco więcej i mieć pełną swobodę.

Ubezpieczenie – zwróć uwagę na udział własny
Udział własny oznacza, że w razie wypadku, uszkodzenia lub kradzieży samochodu, kierowca pojazdu będzie musiał zapłacić pierwszą część odszkodowania. Wysokość opłaty z tytułu udziału własnego zależy od typu samochodu, kraju oraz wypożyczalni. Aby twoją odpowiedzialność ograniczyć do zera, należy wykupić ubezpieczenie zwrotu udziału własnego, bądź znaleźć wypożyczalnię, w której ubezpieczyciel pokryje szkodę w 100%, z wykluczeniem szkód spowodowanych jazdą pod wpływem alkoholu i narkotyków. W kontrakcie należy też zwrócić uwagę na to, czy wszystkie części pojazdu są ubezpieczone. Zdarza się, że umowa nie obejmuje kół, podwozia, lusterek czy przedniej szyby i w razie szkody obowiązek pokrycia kosztów będzie spoczywał na nas.  Dlatego nie należy porywać się na tańszą opcję wynajmu, obejmującą mniejszy zakres ubezpieczenia.

Wynajem samochodu

Assistance

Pamiętaj, aby firma wynajmująca wskazała numer telefonu, pod którym w razie zdarzenia możliwy będzie kontakt 24h.

Paliwo
Zwróć uwagę na politykę firmy odnośnie paliwa. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie auta z taką samą ilością paliwa, z jaką go przejęliśmy. Niektóre firmy dają pojazd zatankowany do pełna i same uzupełniają braki. Ale uwaga, cena za litr takiej benzyny może być bardzo zawyżona i ostateczny koszt będzie wyższy niż zakładaliśmy.

Karta kredytowa
Pamiętaj, że musisz być posiadaczem karty kredytowej z wypukłym nadrukiem. Wszelakie plastiki: karty debetowe, prepaid czy wirtualne nie wchodzą w grę. Nawet po opłaceniu wynajmu on-line firma wynajmująca może nam odmówić usługi. Powodem dla niej będzie  brak możliwości zablokowania odpowiedniej kwoty na poczet udziału własnego, opłat za autostrady, zużycia paliwa etc.

Wynajem samochodu

Płatność w gotówce

To najlepsze rozwiązanie. Niestety na płatność gotówką zgadza się bardzo mało firm. W takim wypadku kwoty wynajmu są wyższe, ale mamy pewność, że samochód jest w pełni ubezpieczony, nie musimy być posiadaczem karty kredytowej i nikt nie blokuje nam żadnej kwoty na karcie. Mamy też 100% pewność, że po zdaniu samochodu nie pojawią się żadne dodatkowe kwoty obciążające nasz rachunek bankowy.

Dodatkowe opłaty
Sprawdź też, czy wynajem obejmuje dodatkowe opłaty: za kolejnego kierowcę, GPS, krzesełko dla dziecka, za oddanie pojazdu w innej lokalizacji ( w związku z tym należy skontaktować się z wynajmującym ponieważ często wyszukiwarki po zaznaczeniu tej opcji  nie uwzględniają jej ), za przekroczenie granic kraju, dostarczenie pojazdu na wskazany adres, czy opłaty lotniskowe – za odbiór samochodu na terenie lotniska, opłaty parkingowe ( np. wynajmując samochód w Wenecji pobierana jest opłata parkingowa za pozostawienie samochodu na parkingu P&R w wysokości 20 EUR, przy braku opcji alternatywnej ).

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress